X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Nowy rok - nowy ubezpieczyciel?

2014-01-13 12:39 poniedziałek
trojkat
W pakiecie oszczędzamy

Kupując polisę komunikacyjną OC zazwyczaj dostawałam propozycję rozszerzenia jej o ubezpieczenie NNW i pakiet assistance. Dokonując zakupu w pakiecie, składka globalnie będzie atrakcyjniejsza niż w sytuacji kupna każdego z tych ryzyk osobno. Co więcej ochrona w zakresie assistance jest często gratisowo dorzucana do polisy OC. Warto wówczas sprawdzić w jakim zakresie przysługuje nam pomoc assistance, pewnie nie będzie ona bardzo rozbudowana, ale może nawet ten podstawowy zakres świadczeń okazać się przydatny w razie wypadku bądź awarii na trasie. Decydując się na rozszerzenie ochrony OC o dodatkowe ryzyka, dopłacam niewielką składkę, a w razie szkody mogę zyskać realne wsparcie finansowe lub pomoc w zakresie organizacji i naprawy auta.

Posiadanie polisy OC to przede wszystkim obowiązek każdego właściciela samochodu. Brak wywiązania się z tego zobowiązania naprawdę nie jest opłacalny. W tym roku pełna kara za brak OC dla auta osobowego jeszcze wzrosła i aktualnie może wynosić nawet 3360 zł (brak ochrony ubezpieczeniowej przez okres dłuższy niż 14 dni). Co istotne z każdym rokiem rośnie skuteczność Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w odzyskiwaniu kar za brak OC. Nie bez znaczenia jest tutaj ogólnopolska baza polis, administrowana przez UFG, z której specjalny program może wykryć m. in. brak kontynuacji ochrony ubezpieczeniowej. W roku 2013 tylko za brak ważnego OC właściciele pojazdów zapłacili łącznie 26 mln złotych kar. A skoro koszt polisy może być niższy niż najniższa kara za brak OC samochodu osobowego (670 zł – brak ochrony przez okres do 3 dni), to zdecydowanie nie opłaca mi się ryzykować w tej kwestii.

Na koniec - postanowiłam trwać mocno w moim postanowieniu i w tym roku być świadomym nabywcą OC. Państwa również zachęcam do sprawdzenia ofert dostępnych na rynku zanim, stawiając na wygodę, zaakceptują Państwo ofertę wznowienia ubezpieczenia na kolejny rok. Porównywać i lepiej dobierać warto nie tylko ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – podobnie jest w przypadku ubezpieczeń nieruchomości (zerknijcie do artykułu: Jak zapłacić mniej w tym roku za ubezpieczenie mieszkania?)

Sylwia Krukowska
 
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
 • Oc
  2018-01-16 09:36 wtorek ~Dawid | [+] odpowiedz
  Sam miałem ostatnio stłuczkę i przyznam,że pieniądze z odszkodowania z OC sprawcy to śmiech na sali.Mogę z czystym sumieniem polecić Firmę Crashplus.Dopłacicli mi sporą sumke dzięki czemu bez problemu... czytaj dalej »
 • 2015-01-07 17:26 środa ~indekaubezpieczenia | [+] odpowiedz
  Oferujemy ubezpieczenia: - komunikacyjne (wypadki drogowe, samochodów OC, AC) - także wycieczki: życiowe, rolne, majatkowe - domu, mieszkaniowe i firmowe Dołącz do grona naszych zadowolonych Klien... czytaj dalej »
 • 2014-10-06 10:55 poniedziałek ~marcin1986 | [+] odpowiedz
  Zgadzam sie z tym, że nie warto przedluzac rok w rok polisy u tego samego ubezpieczyciela, bo jest teraz tyle firm na rynku, ze jest w czym wybierac i maja bardzo konkurencyjne oferty, tak samo jesli ... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gospodarcze ubezpieczenie - ubezpieczenia majątkowe, lub osobowe. Prowadzone ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.