X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Sprawca zbiegł, ale dostaniesz ubezpieczenie

2008-09-10 15:37 środa
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaca ubezpieczenia poszkodowanym w wypadkach których sprawca zbiegł lub nie miał obowiązkowej polisy OC. 

Nowa Dyrektywa

Od 11 czerwca 2007 roku obowiązuje w Polsce V Dyrektywa Komunikacyjna. Dzięki temu poszkodowany w wypadku samochodowym, którego sprawca zbiegł  dostanie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Warunkiem otrzymania odszkodowania jest co najmniej 14 dniowe zwolnienie lekarskie świadczące o trwalszej niż krótkotrwała utracie zdrowia. Jednak poszkodowany dostanie także odszkodowanie za utracone mienie w trakcie wypadku.

Fundusz Gwarancyjny działa

W 2007 roku Fundusz Gwarancyjny wypłacił tylko 550 złotych za utracone mienie. Z 10 zgłoszonych przypadków pozytywnie rozpatrzone zostały dwa. Polacy jednak są już przyzwyczajeni do korzystania z Funduszu Gwarancyjnego za poniesiony uszczerbek na zdrowiu.

W 2007 roku Fundusz wypłacił odszkodowania w 743 przypadkach. Ogólna liczba wypłacanych rent to 1148. Dlatego też w tym roku fundusz spodziewa się wielu roszczeń spowodowanych utratą majątku. W Funduszu Gwarancyjnym znajduje się 600 tysięcy złotych środków na wszelkie roszczenia.

« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Filar III - Jest całkowicie dobrowolną formą oszczędzania ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.