X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Raport: Szkodowi kierowcy – czy TU traktują ich ostrzej niż rok temu?

2011-06-14 13:14 wtorek
Warto przeczytać
Ubezpieczyciele komunikacyjni raz po raz narzekają na wzrost liczby zgłaszanych szkód. Kierowcy jeżdżą coraz droższymi samochodami, odszkodowania opiewają więc na coraz większe sumy. Czy towarzystwa ubezpieczeniowe zaostrzyły od tamtego roku swoją politykę wobec szkodowych kierowców? Porównujemy, o ile wzrosła rok temu i dziś cena za polisę OC po szkodzie i sprawdzamy, czy zmienił się poziom traconych w wyniku szkody zniżek.
 
Poniższe kalkulacje przedstawiają ceny ubezpieczeń OC oferowanych przez najpopularniejszych ubezpieczycieli: zawartych przed szkodą i wznowionych po roku, uwzględniających zwyżki za szkodową jazdę.

                                                                                                                      
Cena za OC
  Allianz Compensa HDI MTU PZU Warta
Rok temu Przed szkodą 391 zł 615 zł 554 zł 396 zł 607 zł 522 zł
Po szkodzie 489 zł 922 zł 693 zł 594 zł 719 zł 1695 zł
Wzrost ceny za OC po szkodzie o: 98 zł 307 zł 139 zł 198 zł 112 zł 1173 zł
Dziś Przed szkodą 477 zł 697 zł 808 zł 431 zł 634 zł 586 zł
Po szkodzie 597 zł 1046 zł 1010 zł 647 zł 793 zł 1903 zł
Wzrost ceny za OC po szkodzie o: 120 zł 349 zł 202 zł 216 zł 159 zł 1317 zł
Zmiana nastawienia TU? Cena polisy po szkodzie wzrosła w tym roku o: 22 zł 42 zł 63 zł 18 zł 47 zł 144 zł
                                                                                              
Jak widać, różnica wzrostu cen po szkodzie w 2010 i 2011 roku nie jest imponująca. Warta konsekwentnie odstrasza od siebie szkodowych kierowców, promując rozważną, bezpieczną jazdę. Różnice cenowe w pozostałych towarzystwach są raczej symboliczne (od 18 zł do 63 zł) i wynikają raczej ze zmian stawek, niż ostrzejszego nastawienia wobec niebezpiecznych kierowców – nie widać tu zażartej wojny ubezpieczycieli z piratami drogowymi.
 
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Hipoteka - jedno z ograniczonych praw rzeczowych ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.