X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Raport: Co z tymi podwyżkami OC?

2011-05-31 09:45 wtorek
Warto przeczytać
O ile realnie podrożało OC w poszczególnych towarzystwach? Zestawienie konkretnych cen kilku ubezpieczycieli daje zaskakujące rezultaty. Okazuje się, że choć niektóre firmy rzeczywiście podniosły w ciągu roku stawkę – i to nawet o łącznie 700-800 zł, w innych OC potaniało – nawet o ponad 200 zł.
 
Aby sprawdzić, czy medialne doniesienia o kolejnych 30% podwyżkach mają oparcie w rzeczywistości, porównaliśmy ceny z trzech okresów:
 • pierwszego kwartału 2010 roku (stan przed pierwszymi wielkimi podwyżkami),
 • ostatniego kwartału 2010 roku (czyli po głośno komentowanych jesiennych podwyżkach),
 • aktualne ceny (po kolejnych seriach podwyżek w 2011 roku).
W pierwszej kolejności postanowiliśmy się przyjrzeć cenom OC dla młodych kierowców. Wybór tej grupy klientów jest nieprzypadkowy. Towarzystwa ubezpieczeniowe argumentują podwyżki m.in. faktem stałego wzrostu szkodowości. Ceny części w nowych samochodach są coraz droższe, częściej są więc wypłacane odszkodowania, które opiewają na coraz wyższe kwoty. Ponieważ młodzi kierowcy są uważani za bardziej szkodowych – stąd stosowane przez poszczególnych ubezpieczycieli zwyżki stawki za wiek (stale podwyższany jest pułap wieku objętego tymi zwyżkami) oraz za staż posiadania prawa jazdy.
 
Wybrany przez nas kierowca kwalifikuje się do obu grup podwyższonego ryzyka – na dopiero 21 lat i posiada prawo jazdy od zaledwie 6 miesięcy. Nie ma więc zniżek na ubezpieczenie. Mieszka w Warszawie i jeździ dziesięcioletnią Hondą Civic 1,5 VTEC. Jest jej jedynym właścicielem – nie będzie korzystał przy zakupie ubezpieczenia ze zniżek rodzica czy innej osoby posiadającej bonus na polisę.
 
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
 • OC
  2011-07-01 10:28 piątek ~poth | [+] odpowiedz
  Richie, mam wrażenie, że to nie jest ranking, tylko (jak głosi tytuł) raport. Różnica w tych dwóch typach tekstów polega na tym, że ranking ma pokazać, kto jest najlepszy, a kto najgorszy, a raport ma... czytaj dalej »
 • Oc
  2011-06-25 00:19 sobota ~richie | [+] odpowiedz
  z tymi rankingami, to zawsze jest problem, że odnoszą się do sztucznego, wygenerowanego profilu kierowcy, który nie istnieje... w moim przypadku po tylu latach w generali bez szkód to mi się kompletn... czytaj dalej »
 • 2011-05-31 12:35 wtorek ~Luxtc | [+] odpowiedz
  Fajnie, że ktoś ma czas i chęci na zrobienie takiego porównania. Przydatne. Pozdrawiam
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Uprzednio występująca choroba - nawracające, przedłużające się lub przewlekłe ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.