X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Podwójne OC

2010-04-13 09:21 wtorek
Podwójne OC
Takie jest prawo

Ubezpieczyciele, tłumacząc przyjęte przez siebie zasady działania, powołują się na obowiązujące prawo. Klienci, którzy nie chcą się dalej ubezpieczać w towarzystwie, z którym dotychczas współpracowali, są zobowiązani ustawą do złożenia pisemnego wypowiedzenia.

Stosowny dokument musi dotrzeć do ubezpieczyciela najpóźniej dzień przed końcem aktualnej umowy. W przeciwnym wypadku każde towarzystwo ubezpieczeń jest zobowiązane z mocy prawa do przedłużenia ochrony na kolejny rok i ma też prawo do pobrania składki za ochronę, której udziela – informuje Agata Wiśniewska-Zaleska z Link4.

Sęk w tym, że ustawowo należy mieć jedno ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, a nie dwa…

Z kogo zrezygnować?

Łatwiej jest rozwiązać umowę z tym ubezpieczycielem, z którym dopiero co podpisaliśmy polisę OC. Towarzystwa stosunkowo częściej są skłonne uwolnić od zobowiązań nowego klienta, niż zrezygnować ze starego.

Taką postawę deklaruje np. Hestia - dopuszczają oni możliwość rozwiązania umowy w przypadku, gdy klient podpisał z nimi nową polisę, a nie rozwiązał umowy z poprzednim towarzystwem.

Wyróżnienia

Spośród kilkunastu towarzystw, do których wystosowano pytanie o możliwość rozwiązania umowy w przypadku podwójnego OC, odpowiedź tylko trzech z nich może klientowi dać nadzieję na pozytywne rozwiązanie problemu. Do grona ubezpieczeniowych dżentelmenów można zaliczyć TU Generali.

Jako zasadę stosujemy fakt, by nie utrudniać klientowi spraw formalnych, jeśli ma wolę współpracy z inną firmą – twierdzi Paweł Wróbel, rzecznik prasowy Grupy Generali.

Ciekawą formę rozwiązania problemu podwójnego OC proponuje Link4. W uzasadnionych przypadkach towarzystwo proponuje obniżenie składki OC do 65 zł. Kwota ta ma pokryć koszt obsługi polisy przy zmniejszonym – na skutek podwójnego ubezpieczenia – ryzyku.

Klient nadal ma więc wykupione dwie polisy OC, ale koszt jednej z nich jest właściwie symboliczny.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2016-07-16 09:55 sobota ~Roman | [+] odpowiedz
    Niestety my w Polsce mamy prawników ktorzy interpretuja prawo wg. Falandysza !! Wszystko zależy od Nas !! Gdy protestujemy jakosc idzie załatwic wszystko z zdrowym rozumem. W tym przypadku zgodnie ... czytaj dalej »
  • 2013-12-18 09:51 środa ~Anna | [+] odpowiedz
    Nie wiecie jak to jest teraz? Podobno weszły w życie nowe przepisy zgodnie z którymi nie płaci sie już podwójnie za OC, ale nie wiem co w przypadku, jeśli wykupiłam polisę jeszcze jak obowiązywały sta... czytaj dalej »
  • 2011-06-14 10:48 wtorek ~Piotr | [+] odpowiedz
    Skoro pobiera się podwójne ubezpieczenie wg. litery prawa , to myślę że w sytuacji kiedy pojazd ulegnie kolizji , wypłaty odszkodowań należą się od obu ubezpieczycieli .
  • 2011-03-02 20:48 środa ~stanisław | [+] odpowiedz
    zgadzam sie z poprzednim poście ze w link 4 nie ma możliwosci niezapłacenia podwójnego oc, mnie po 4 latach przejrzeli papiery że moje wypowiedzenie dotarło do nich jeden dzien pózniej /nie liczy sie ... czytaj dalej »
  • 2010-09-30 13:07 czwartek ~explood | [+] odpowiedz
    Link4 niczego nie proponuje chyba ze krasnoludkom Bezwzgkędnie egzekwuje swoje prawa do załozenia sprawy włącznie oto cała prawda
  • 2010-09-08 11:16 środa ~W. P. | [+] odpowiedz
    Niestety to nieprawda - znam kilka przypadków bezwzględnego wyegzekwowania nalezności z podwójnego ubezpieczenia OC, kiedy nabywca nie wypowiedział poprzednie umowy ubezpieczenia OC zgodnie z literą ... czytaj dalej »
  • 2010-05-06 11:40 czwartek ~ada | [+] odpowiedz
    Potrzebny tekst i dobry, z jednym wszak błędem rzeczowym. w myśl przepisów prawa umowa OC, także podwójna nie może zostać rozwiązana. chyba że przedmiot ubezpieczenia przestanie istnieć. póki co t... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Leczenie - działanie medyczne, które wedle ogólnie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.