X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Nowy rok - nowy ubezpieczyciel?

2014-01-13 12:39 poniedziałek
trojkat
Nowy rok to czas planów i postanowień. Postanowiłam w tym roku racjonalniej dysponować moimi zasobami finansowymi i nie wydawać pieniędzy na rzeczy zbędne, a na niezbędne wydawać rozważniej, szukając okazji i sposobów na nie przepłacanie. I mam już nawet kilka sposobów na poszukanie oszczędności w obowiązkowym zakupie każdego właściciela auta – polisy OC.

Zazwyczaj niewiele wynika z naszych noworocznych postanowień, bo szybko tracimy zapał i najczęściej wracamy do starych przyzwyczajeń. Niestrudzenie jednak początek stycznia jest czasem planowania – najczęściej chcemy rzucić palenie i zbędne kilogramy, prowadzić zdrowy tryb życia i uprawiać więcej sportu. W tym roku postanowiłam racjonalniej dysponować moimi zasobami finansowymi oraz nie wydawać pieniędzy na rzeczy zbędne, a na niezbędne wydawać rozważniej, szukając okazji i sposobów na nie przepłacanie. Oto kilka proponowanych przeze mnie sposobów na poszukanie oszczędności w obowiązkowym zakupie każdego właściciela auta – polisy OC.

Automatyczne wznowienie - dla wygody, nie oszczędności

Przede wszystkim zamiast przedłużać ochronę na kolejny rok – bo tak wygodniej, a dodatkowo aktualnego ubezpieczyciela już znam i do tej pory nie miałam z nim większych problemów (bo też kontakt ograniczał się do płacenia składki przeze mnie i wystawienia polisy przez niego), postanowiłam porównać oferty innych zakładów ubezpieczeń i wybrać tę, która cenowo będzie dla mnie najbardziej atrakcyjna. W końcu zakres obowiązkowego ubezpieczenie komunikacyjnego OC regulowany jest rozporządzeniem Ministra Finansów i u każdego ubezpieczyciela jest taki sam. Nie muszę się zatem obawiać, że odpowiedzialność będzie zawężona czy katalog wyłączeń zbyt rozbudowany. Niezależnie od wysokości zapłaconej składki otrzymam taką samą ochronę.

Żeby móc jednak kompleksowo podejść do tematu i znaleźć najatrakcyjniejszą dla siebie ofertę zdecydowałam, że zacznę analizę tematu z odpowiednim wyprzedzeniem. Zatem – nie, jak co roku, tuż przed wygaśnięciem ochrony ubezpieczeniowej, ale z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, tak aby mieć wystarczająco dużo czasu na znalezienie rozwiązania dla siebie najatrakcyjniejszego. Co prawda, jeśli aktualna polisa OC ulegnie automatycznemu odnowieniu na kolejny rok, a zostanie zawarta również nowa umowa i w tym samym czasie będą obowiązywały dwa ubezpieczenia w dwóch zakładach ubezpieczeń, to polisa wznowiona automatycznie może być wypowiedziana w każdym czasie. Za czas świadczonej ochrony jednak ubezpieczyciel może domagać się zapłaty składki, a podwójne ubezpieczenie nie skutkuje wypłatą podwójnego odszkodowania. Płaciłabym zatem składkę dla dwóch zakładów ubezpieczeń, a to na pewno nie byłoby już racjonalnym dysponowaniem zasobami finansowymi.

Ubezpieczenie przez Internet – może być taniej

W znalezieniu właściwej oferty pomocny będzie z pewnością Internet. Ten kanał sprzedaży ubezpieczeń z roku na rok jest coraz popularniejszy – zakupy przez Internet to przede wszystkim wygoda i szybkość transakcji. Po co tracić czas na umawianie się z agentem, skoro w Internecie od zakupu ubezpieczenia dzieli mnie tylko kilka kliknięć? No i co ważne, ochrona ubezpieczeniowa sprzedawana za pośrednictwem Internetu jest często tańsza od tej dystrybuowanej w tradycyjnych oddziałach. Oferowane są dodatkowe zniżki tylko za to, że umowa będzie zawarta w sieci. Spora ilość porównywarek internetowych np. wowpolisa.pl z pewnością pomoże w znalezieniu rozwiązania najatrakcyjniejszego cenowo.
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
 • 2020-12-29 21:34 wtorek ~maks | [+] odpowiedz
  jestem ubezpieczony w hestii i zostaję przy tym ubezpieczycielu :)
 • 2020-12-29 21:34 wtorek ~maks | [+] odpowiedz
  jestem ubezpieczony w hestii i zostaję przy tym ubezpieczycielu :)
 • 2020-12-16 19:23 środa ~Konrad | [+] odpowiedz
  U mnie było tak w tym roku. Zrezygnowałem z ubezpieczyciela, bo nie odpowiadało mi wszystko od ceny do obsługi... I wybrałem nowego tzn Ergo Hestię, jest taniej, lepiej i szybciej idzie się dodzwonić.... czytaj dalej »
 • Oc
  2018-01-16 09:36 wtorek ~Dawid | [+] odpowiedz
  Sam miałem ostatnio stłuczkę i przyznam,że pieniądze z odszkodowania z OC sprawcy to śmiech na sali.Mogę z czystym sumieniem polecić Firmę Crashplus.Dopłacicli mi sporą sumke dzięki czemu bez problemu... czytaj dalej »
 • 2015-01-07 17:26 środa ~indekaubezpieczenia | [+] odpowiedz
  Oferujemy ubezpieczenia: - komunikacyjne (wypadki drogowe, samochodów OC, AC) - także wycieczki: życiowe, rolne, majatkowe - domu, mieszkaniowe i firmowe Dołącz do grona naszych zadowolonych Klien... czytaj dalej »
 • 2014-10-06 10:55 poniedziałek ~marcin1986 | [+] odpowiedz
  Zgadzam sie z tym, że nie warto przedluzac rok w rok polisy u tego samego ubezpieczyciela, bo jest teraz tyle firm na rynku, ze jest w czym wybierac i maja bardzo konkurencyjne oferty, tak samo jesli ... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Stopa zastąpienia - wielkość uzyskanej emerytury w stosunku ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.