X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kto zapłaci za kraksę ze zwierzęciem?

2008-11-12 16:07 środa
Kierowca który wpadnie na drodze na zwierzę może domagać się odszkodowania. Jednak nie jest to proste.

Ofiara polowania

Dzikie zwierzę wpadające pod samochód to spory kłopot dla kierowcy. Często samochód ulega znacznemu uszkodzeniu, zwierzę nie żyje, a sam prowadzący pojazd doznaje czasami poważnych obrażeń.

W Polsce można domagać się odszkodowania za wypadek spowodowany przez zwierzynę łowną. Do tej kategorii zalicza się dzika, łosia, jelenia, daniela, sarnę i muflona. Poszkodowany musi znaleźć organizatora polowania lub nagonki i domagać się od niego odszkodowania. Organizatorzy polowań są zobowiązani w Polsce do wykupywania ubezpieczeń OC.

Za szkody spowodowane przez zwierzynę łowną ponosi odpowiedzialność dzierżawca lub zarządca obwodu łowieckiego. Jednak gdy szkoda zaistniała przez przypadek, a nie w skutek  polowania, to kierowca nie może liczyć na rekompensatę.

Wyjątkiem jest sytuacja, w której zarządcy obwodu łowieckiego nie poinformowali o migracji zwierzyny, i nie zostały postawione specjalne oznaczenia na drogach. W tym przypadku odpowiedzialność za szkody wciąż spoczywa na zarządcy terenu łowieckiego.

Jednak w większości przypadków poszkodowanemu ciężko będzie znaleźć winnego.
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Częściowe trwałe inwalidztwo - utrata na skutek nieszczęśliwego wypadku ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.