X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Cena za OC a zmiana Bonus Malus w Warcie

2011-06-07 12:39 wtorek
Przyglądamy się ubezpieczeniom

Choć sama umowa OC jest regulowana ustawą, to już sposób naliczania zniżek za bezszkodową jazdę ustala samodzielnie każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Większość firm stosuje zbliżone systemy Bonus Malus – kierowcy dostają za każdy rok bezszkodowej jazdy określony procent zniżki (np.10%), a po szkodzie spadają zazwyczaj o dwie klasy Bonus Malus w dół, czyli tracą np. 20% zniżek.

Wyjątkiem jest Warta, która w 2010 roku wprowadziła rewolucję. Mało który kierowca, wykupujący polisę komunikacyjną w Warcie ma świadomość tego, jak działa system zniżek tego towarzystwa – jak naliczane są stawki, co jest brane pod uwagę przy kalkulacji ceny. Ta niewiedza może się okazać kosztowna…

Od ponad roku przy zawieraniu nowej umowy OC w Warcie wylicza się klasę Bonus Malus na podstawie oświadczenia właściciela pojazdu o historii ubezpieczenia. W oświadczeniu tym klient jest pytany tylko o dwie kwestie:

  1. czy w ciągu ostatnich 36 miesięcy spowodował jakąś szkodę z OC (jako właściciel samochodu lub kierowca)?
  2. czy w ciągu ostatnich 36 miesięcy posiadał polisę OC?
Odpowiedzi na te dwa pytania oraz wiek klienta są podstawą do ustalenia jednej z czterech klas Bonus Malus nowego klienta.

Trzydziestodwulatek, który w ciągu ostatnich 36 miesięcy miał OC i nie spowodował żadnej kolizji, może liczyć od razu na 60% zniżki. Mechanizm ustalania zniżki jest prosty i przejrzysty, jednak biada temu, kto chce oszukać ubezpieczyciela i poda nieprawdziwe informacje. Oświadczenia klientów są bowiem weryfikowane w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym.

« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.